poniedziałek, 26 listopada 2012

Artykuł w "Życiu Pabianic"Tygodnik "Życie Pabianic" (w dniu 13.XI.2012) opublikował artykuł zatytułowany "WIĘZIENIE BYŁO JEGO DRUGIM DOMEM", opisujący historię przemiany życia Wojciecha Baśko, który 16 lat spędził w zakładach karnych a obecnie jest zaangażowany jako wolontariusz Chrześcijańskiej Misji "NOWA NADZIEJA" w Pabianicach.
Wojciech Baśko swój pierwszy wyrok skazujący - 6 lat pozbawienia wolności - usłyszał mając 24 lata. Otrzymał go za napad z bronią w ręku... Wcześniej, gdy jeszcze przebywał w domu rodzinnym, stwierdził, że nie otrzymuje miłości ze strony rodziców. Podjął wtedy błędną decyzję, aby odsunąć się od Nich i okazywać nienawiść wszystkim wokół. Jedną z ofiar tej nienawiści był przechodzień, który odważył mu się kiedyś zwrócić uwagę. Został wtedy przez Wojtka pobity do tego stopnia, że dziś jest
sparaliżowany i porusza się tylko na wózku.
Nawrócenie Wojtka zaczęło się, gdy zachęcony przez przyjaciółkę wyjechał na ewangelizacyjną konferencję w Wiśle. Tam niespodziewanie doświadczył potężnego dotknięcia ze strony Pana Boga. Płakał po raz pierwszy w życiu i nie potrafił powstrzymać łez. Choć przybył na zielonoświątkowe nabożeństwo pod wpływem alkoholu i amfetaminy, z zamiarem wszczęcia burdy pod byle pretekstem - wyszedł z nabożeństwa uzdrowiony, zupełnie trzeźwy, zarówno na ciele, jak i na duchu. Nie mógł zrozumieć co się stało. Do dziś ciągle żywe jest w nim to doświadczenie Bożej potęgi i mocy.
Gazeta "Życie Pabianic" opisuje także jak brat Wojciech trafił do zboru w Pabianicach i co z Bożą pomocą udało mu się już poukładać w swoim życiu. (dap)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz