poniedziałek, 18 marca 2013

Nieziemski wieczór


     NIEZIEMSKI  WIECZÓR

"Boże, zmieniaj mnie na lepsze codziennie..." - śpiewał Marcin Tyburczy
         W niedzielę 17 marca wieczorem w kawiarni "Siódme niebo" po raz kolejny zorganizowany został wieczór świadectw o przemianie życia byłych handlarzy narkotyków, osób dawniej uzależnionych od pornografii, alkoholu i używajacych jeszcze niedawno przemocy wobec innych.Raperzy - D. Górakczyk i M.Tyburczy

 Tym razem w spotkaniu - oprócz członków grupy "Boża Banda Byłych Bandytów" (BBBB) prowadzonej przez Piotra Stępniaka - wystąpiła też młodzież pabianicka z recytacją wierszy znanych polskich poetów - J. Kochanowskiego i A. Mickiewicza.
Pabianicka kawiarnia gościła gitarzystów Ireneusza Kolendę i Łukasza Chmieleckiego, rapera Dariusza Góralczyka i byłego dealera narkotykowego, terapeutę i historyka - Marcina Tyburczego.
        

W roli konferansjerów wystąpili: student Państwowej Wyższej szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej - Kuba Kusiak oraz uczennica jednego z pabianickich Gimnazjów - Natalka, która niedawno, w styczniu 2013, na podobnym spotkaniu z byłymi przestępcami, postanowiła powierzyć swoje życie Jezusowi Chrystusowi.


Kuba i Natalia
Jak nam powiedziała - Bóg we właściwym momencie przyszedł do niej i ujął ją za rękę.         


Wśród deklamujacych wiersze znanych polskich poetów - A.Mickiewicza i J. Kochanowskiego znalazły się dwie dziewczyny, które przychodzą na zajęcia teatralne prowadzone społecznie przez pastora Dariusza Pomorskiego.

Są nimi Weronika (18 lat) i Wiktoria (14). Obie dobrze przygotowały się do występu, a ich trud został nagrodzony oklaskami. 


Weronika -  recytuje "Tren VIII" Jana Kochanowskiego
 Dzięki życzliwości właścicielki kawiarni - pani Ilony Dychto, nasza prospołeczna inicjatywa odbyła się już po raz czwarty. Wierzymy, że wielu ludzi przychodząc na nasze spotkania, będzie mogło usłyszeć o Panu Jezusie i postanowi Go naśladować.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz