piątek, 14 grudnia 2012

Przestroga płynąca z serca

 
Na zdjęciu: W. Baśko i dyr. G. Hanke w trakcie rozmowy o problemach wychowania.
       Do niezwykłego spotkania doszło w piątek 14 grudnia 2012 w Gimnazjum nr 2 w Pabianicach. Z inicjatywy Chrześcijańskiej Misji "Nowa Nadzieja" oraz dyrektora szkoły, mgr Grzegorza Hanke, na rozmowie w cztery oczy spotkali się w jego gabinecie: uczeń, któremu z powodu licznych zarzutów karalnych grozi umieszczenie w ośrodku wychowawczym, oraz pochodzący z Pabianic były długoletni więzień-recydywista pan Wojciech Baśko, którego pozytywnie przemienione życie zostało opisane w lokalnej prasie ("Życie Pabianic", z dnia 13 listopada 2012).

      Celem spotkania było: w pełni szacunku do młodego człowieka i w sposób serdeczny - uświadomić mu konsekwencje, do jakich prowadzi łamanie prawa i stosowanie przemocy. Jako ostrzeżenia i anty-przykładu W. Baśko (wolontariusz Misji NN) użył własnego życiorysu, opisując  zniszczenia i tragedie, do jakich doprowadziło łamanie przez niego prawa i niepohamowana agresja. Uczniowi została także przekazana kserokopia artykułu z "Życia Pabianic" zawierającego życiorys Wojciecha Baśko. 
     
        Należy wspomnieć, że dyrektor Gimnazjum nr 2 w Pabianicach, mgr Grzegorz Hanke znany jest jako twórca i propagator szkolnego programu "Zero tolerancji dla przemocy".  Swój autorski program wprowadził on na terenie zarządzanej przez siebie szkoły już w roku 1984. Później, o jego cennej inicjatywie na rzecz bezpieczeństwa młodzieży, dowiedział się Roman Giertych - ówczesny minister oświaty, który w 1986 r. program "Zero tolerancji dla przemocy" wprowadził do szkół na obszarze całego kraju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz