środa, 5 czerwca 2013

GANGSTERZY I RAPERZY KONTRA UZALEŻNIENIA

GANGSTERZY I RAPERZY
- KONTRA UZALEŻNIENIA

Nadszedł długo oczekiwany moment spotkania grupy terapeutów uzależnień i raperów, dawnych gangsterów i dealerów narkotykowych - z młodzieżą w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach.

4 czerwca br. bardzo rzeczowo i ciekawie opracowany program profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotycznej obejrzeli uczniowie klas stwarzających w tej szkole największe problemy wychowawcze.

Jaskrawie przedstawione skutki używania narkotyków, alkoholu i prowadzenia rozwiązłego trybu życia - przykuwały zainteresowanie młodzieży. Co jakiś czas sala całkowicie milkła. Jak mówi młodzież - są bowiem pewne sprawy, które trzeba głęboko przemyśleć, bo konsekwencje dotykają nie tylko tych popadających w uzależnienie, ale również ich dzieci, często niechciane, a także całe rodziny.

Należy docenić inicjatywę Prezydenta Miasta Pabianic, który wspólnie z Chrześcijańską Misją "Nowa Nadzieja" zaprosił do Pabianic grupę prowadzoną przez Piotra Stępniaka ze Stowarzyszenia Pomocy "Arka Noego". To odpowiedzialny i przemyślany wybór może nawet najlepszej polskiej grupy terapeutycznej działającej na rzecz młodzieży za bardzo niskie honoraria (jak stwierdzają nauczyciele).
Witani są w całym kraju zarówno przez szkoły, poprawczaki, domy dziecka, jak i więzienia dla recydywistów.

Jak powiedział dyrektor Gimnazjum nr 3 pan Włodzimierz Stanek: Chcielibyśmy podziękować Prezydentowi Miasta - panu Zbigniewowi Dychto za dofinansowanie tej cennej inicjatywy i przysłanie do nas grupy Piotra Stępniaka. Uważam, że dobrze by było, gdyby ten zespół odwiedzał nasze szkoły co roku".
  Z życzeniem zaproszenia do Pabianic zespołu prowadzonego przez P. Stępniaka wystąpiła także pani Agnieszka Molenda, pedagog szkolny I LO w Pabianicach. Ufamy, że 11 września, gdy zgodnie z umową zespół ponownie przybędzie do Pabianic, aby wystąpić w Zespole Szkół nr 1 tzw. "Mechaniku" - zawita także w progach I LO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz