środa, 5 czerwca 2013

Przesłanie nadziei w sercu Pabianic

PRZESŁANIE NADZIEI
W SERCU
PABIANIC

Dlaczego nie pić i nie ćpać, skąd brać siły do życia w trzeźwości, jaką drogą podążać?
Na te i inne pytania odpowiadali w swoim programie skierowanym do mieszkańców Pabianic - terapeuci uzależnień - członkowie grupy prowadzonej przez Piotra Stępniaka pod nazwą "Boża Banda Byłych Bandytów".

 Spod rozstawionego namiotu padały słowa twarde, nie pozostawiające wątpliwości w kwestii konieczności porzucenia nałogów... Jeden z przechodniów, sam będąc osobą uzależnioną powiedział wolontariuszom Misji NOWA NADZIEJA: "To jest święta prawda. Ale potrzebuję pomocy, żeby móc się zmienić". I tę pomoc dostanie. Ważne, żeby decyzja o zmianie życia była szczera i stanęła za nią ludzka wola. Duch Święty nas w tej drodze wspiera, tak, że nie ma takiej możliwości, żeby szczerze szukający pomocy nie mógł przestać pić albo ćpać.
Z lewej Prezydent Miasta Pabianic Zbigniew Dychto.
Głos, jaki rozległ się w sercu miasta, pod budynkiem Urzędu Miejskiego w Pabianicach, wskazywał na tę nieskomplikowaną rzeczywistość, która jest na wyciągnięcie ręki. Potwierdzały to także świadectwa przemiany życia opowiadane przez byłego dealera narkotykowego, z wykształcenia historyka - Marcina Tyburczego z Krakowa, muzyka Ireneusza Kolendy i dawnego gangstera, który odsiedział wyrok 24 lat więzienia - Piotra Stępniaka. Im udało się zmienić - bo bardzo tego chcieli. Im się naprawę powiodło, bo w swej drodze do trzeźwości i życia bez agresji - zwracali się w modlitwie do samego Jezusa Chrystusa. Tę również drogę polecali jako sprawdzoną i godną każdego człowieka, nawet tego, który głęboko upadł.

Każdy człowiek jest  cenny w oczach Bożych, jest cenny także dla władz naszego Miasta - stąd zaproszenie grupy "BBBB" do Pabianickich szkół. Wiedz, że Bóg cię kocha, i nie zapomniał o tobie - to motto słów Ireneusza Kolendy i jego kompanów. Zwróć się do Boga o pomoc, postanów odrzucić alkohol, dołóż wszystkich sił, aby nie zaglądać do kieliszka - a uda ci się tak samo jak nam.
Przechodniom rozdawano ulotki z informacjami o akcjach prowadzonych przez Chrześcijańską Misję "Nowa Nadzieja" w ramach zadania publicznego finansowanego przez Urząd Miejski w Pabianicach na rzecz młodzieży i ludzi pogrążonych w nałogach. Są nimi próby teatralne, grupa wsparcia i punkt konsultacyjny dla narkomanów i alkoholików, itp. Zadanie realizowane jest przez wolontariuszy z Pabianic całkowicie społęczni, gdyż zaproponowany Prezydentowi Pabianic przez Misję program nie przewidywał dla nich jako wykonawców zadania - żadnych dochodów.

Bezpośrednio przed występem profilaktycznym na placu przed sklepem SDH i UM Pabianic, Piotr Stępniak spotkał się z Prezydentem Miasta - Zbigniewem Dychto, który zdecydował o zaproszeniu terapeutów do pabianickich szkół. Choć pogoda nie była najlepsza, to jednak przesłanie na miejskim placu było "najwyższych lotów". Po występie grupa została zaproszona na kolację i wieczorem wyjechała w dalszą trasę - do Płocka. Dziękujemy im za trud i serce, jakie okazali Pabianiczanom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz