poniedziałek, 13 maja 2013

Koncert dla więźniów

KONCERT DLA WIĘŹNIÓW
 

W sobotę 11 maja 2013 we więzieniu przy ul. Beskidzkiej 54 w Łodzi Misja "Nowa Nadzieja" zorganizowała koncert dla 50 więźniów i więźniarek w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Arthura Wachnika
- kompozytora i reżysera teatru w Toronto. Piosenki w języku polskim i angielskim były niezwykle pięknie zaaranżowane i wykonane.

Zespół zebrał ogromne brawa i na koniec został przez Służbę Więzienną zaproszony do następnych odwiedzin. Między piosenkami Arthur Wachnik opowiadał o swoim spotkaniu z Bogiem oraz o wcześniejszym życiu bez Boga, które okazało się gonitwą za pustką. Alkohol, kobiety i wygodne materialne życie - to ułuda szczęścia.
Jako osobie szczerze nawróconej do Boga powierzono mu w Kanadzie pracę reżysera teatru chrześcijańskiego w Toronto. Na ostatnio reżyserowany przez niego spektakl w ciągu jednego weekendu przyszło aż 16 tys. widzów.

Arthur odwiedza też kolonie z ludnością polskiego pochodzenia, jakie zamieszkują prowincje brazylijskie, m.in. Cruz Machado, gdzie we współpracy z lokalnym Urzędem Miasta już siedem razy zawiózł i rozdał pomoc materialną, żywność i finanse...
Życie wolne od nałogów, poświęcone służbie innym, którzy są w potrzebie - jest pełne radości, godne naśladowania i daje prawdziwe spełnienie. Dziś, po swoim nawróceniu, Arthur jest kochającym mężem i ojcem 4 synów. Po odrzuceniu zła i zdecydowanym opowiedzeniu się za dobrem - odniósł prawdziwy sukces. Po koncercie we więzieniu przy ul. Beskidzkiej w Łodzi więźniom rozdano 17 kompletów rozważań "Odkryj życie" i Ewangelii św. Jana - wydanych przez Ligę Biblijną.


Wolontariusze Misji "Nowa Nadzieja", zespoł muz. i Służba Więzienna.
Zespołowi towarzyszyło 6 wolontariuszy Misji "Nowa Nadzieja", mających stałe przepustki do łódzkiego więzienia. Akcja była dotowana przez Prezydenta Miasta Pabianic, którego pragnieniem jest aby szczególnie więźniowie i więźniarki pochodzący z naszego miasta otrzymali pokrzepienie na drodze pozytywnych przemian a po powrocie do naszego miasta dołączyli do grona abstynentów i ludzi zdecydowanych prowadzić życie godne i poświęcone trosce o wspólne społeczne dobro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz