sobota, 21 września 2013

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE W PABIANICKIM "MECHANIKU"
W środę 11 września Piotr Stępniak i jego grupa "4B" wystąpiła w godz. 10.45 - 12.30 w Zespole Szkół nr 1 "Mechanik" w Pabianicach.
Ostatni już raz w tym roku grupa wystąpiła w ramach programu profilaktycznego opracowanego przez oddział Misji "Nowa Nadzieja" w Pabianicach a współfinansowanego przez Prezydenta Pabianic.
 
W spotkaniu profilaktycznym ostrzegającym przed narkomanią i alkoholizmem poza Piotrem Stępniakiem zabierali głos:
 
Daria - o swoim zagubieniu jakie odczuwała nawet będąc wśród najblizszych, którzy nie byli nią zainteresowani; 
 
Marcin - o doświadczeniu odrzucenia wśród rówieśników z powodu wrodzonej wady wymowy,
Emanuel - o beztroskim i nieodpowiedzialnym podejściu do życia; 
Renata - o fałszywym obrazie doskonałego szczęścia, jakiego spodziewała się od płci przeciwnej. Wszyscy oni, krocząc po bezdrożach życia, po wielu perypetiach posiedli prawdziwie nowe i satysfakcjonujące ich życie w Chrystusie. Oznaczało to prawdziwą wolność od zażywania środków odurzających, od agresji i bezprawia.
Przestrzegali młodzież przed pułapkami jakie czekają na każdego, kto sięga po marihuanę i alkohol.  Alkoholizm i narkomania prowadzą nieuchronnie do  utraty zdrowia i zagłady życia. Ma więc wielkie znaczenie to, aby ostrzegać przed tym niebezpieczeństwem młodzież w szkołach, zanim ich koledzy lub oni sami upadną i stoczą się na margines życia.  Występ grupy "4B" w "Mechaniku" zakończył się brawami poruszonej spotkaniem młodzieży i życzeniem kadry pedagogicznej, aby znowu za rok zorganizować podobną prelekcję. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz