poniedziałek, 18 listopada 2013

GŁÓD SŁOWA BOŻEGO

W Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi w sobotę 16 listopada 2013 r. odbyły się kolejne 2 spotkania z więźniami i więźniarkami, na których wyświetlaliśmy świadectwa osób, żyjących w świecie islamu, jakie spotkały się z Chrystusem i odtąd nastąpiły widoczne przemiany na lepsze w ich życiu.
Po projekcjach kontynuowaliśmy rozmowy o Bogu, wierze i Biblii.
Kolejna młoda osoba postanowiła powierzyć swoje życie Bogu, powtarzając za pastorem Dariuszem słowa modlitwy. Potem wszyscy zgromadzeni modliliśmy się o nią. Ma na imię Ewelina i zapragnęła wziąć udział w kursie biblijnym, po którym otrzyma własne Pismo Święte. Z kolei na tym samym spotkaniu Pismo Święte na własność otrzymała starsza wiekiem od pozostałych więźniarek - Bogumiła, która już wcześniej przystąpiła do kursu biblijnego i udzieliła prawidłowych odpowiedzi na wszystkie biblijne pytania.
Tego dnia rozdaliśmy także zeszyty z kursami biblijnymi kolejnym 7 osobom, a zeszytowy kurs poświęcony poznawaniu Ewangelii Św. Jana - aż 10 osobom.
Spotkanie prowadzili bracia D.Pomorski i J. Szymański. Wyjazd z Pabianic do więzienia w Łodzi nastąpił o godz. 8.00 rano, zaś spotkania we więzieniu zakończyły się o godz. 16.00. Do domów wracaliśmy pełni wdzięczności dla naszego Zbawiciela za ludzi, którym mogliśmy posługiwać. Więźniowie również byli wdzięczni za to spotkanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz