czwartek, 22 sierpnia 2013

MISJA "NOWA NADZIEJA" DOCIERA DO UBOGICH RODZIN NA STARYM RYNKU


Kolejny raz Chrześcijańska Misja "Nowa Nadzieja" rozbiła swój namiot w Pabianicach.Tym razem działo się to w piątek i sobotę 16-17 sierpnia br.  Program profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotycznej był współfinansowany przez Prezydenta Miasta Pabianic.

Tym razem Misja starała się zainteresować dzieci i młodzież służbą w Wojsku Poskim. Na spotkanie pod namiotem przybyli więc jako zaproszeni goście oficerowie wojsk lądowych oraz sił powietrznych. Był także przedstawiciel komendanta WKU w Łodzi. Rozdano kolorowe plakaty, długopisy i znaczki promujące Narodowe Siły Rezerwowe.

W odpowiedzi na niebywałe zainteresowanie dzieci - misja planuje zoranizować wycieczkę na lotnisko, gdzie startują myśliwce F-16. A to na zaproszenie rzecznika 32 Pułku Lotnictwa Taktycznego z Łasku - kapitana Marka Kwiatka.
Oczywiście pod namiotem wyświetlane były filmy przestrzegające przed wkraczaniem na drogę alkoholizmu i narkomanii oraz zachęcające do wytrwałego rozwoju własnej osobowości.

Były gry i zabawy a wśród nich popularnością cieszyły się zajęcia z aerobiku i slalom rowerowy. Odbył się też wyścig kapsli "Capsel Rally", w którym zwycięzcę udekorowano złotym medalem. Dziewczynkom zaoferowano naukę gry w gumę, a chłopcom strzelanie z pistoletu i rzuty lotką do tarczy.  Konkurs rysunkowy, jaki prowadziła siostra Asia polegał na sporządzeniu portretu włąsnej mamy. Wszystkie dzieci, jakie uczestniczyły w konkurskie otrzymały nagrody, którymi były zabawki darowane z Norwegii przez Fundację "Bezpieczne schronienie".

W upalny dzień dzieciom na starówce dobrze zrobiła drużynowa bitwa na balony wypełnione wodą. Zgaduj-zgadula, taniec na gazecie, obchodzenie przy muzyce koła z wybrakowaną liczbą krzeseł - to pełne pasji zabawy edukacyjno-ruchowe, w jakich dzieci mogły wziąć udział. 

Pomoc najbiedniejszym rodzinom polegała nie tylko na organizowaniu dzieciom zajęć, ale także na rozdawaniu matkom i osobom starszym, schorowanym - bezpłatnej odzieży.
"Do zobaczenia za rok!" mówiły dzieci do wolontariuszy Misji "Nowa Nadzieja" pakujących namiot w sobotni wieczór.

Ale chociaż namiot zniknął z placu na Starym Rynku - Misja nadal prowadzi zajęcia dla dzieci w swojej siedzibie przy Kościele Zielonoświątkowym w Pabianicach na ul.Konopnej 26 - w podwórzu obok sklepu "Hydrowąż".

Zgodnie z programem zadania publicznego poświęconego rozwiązywaniu problemów alkoholowych - dzieci i młodzież wciąż mogą uczestniczyć w nieodpłatnych zajęciach artystycznych organizowanych w piątki w godz. 17.00-19.00.

 Rodziny zaś borykające się z problemem narkotykowym i alkoholowym - mogą brać udział w spotkaniach grupy wsparcia, jakie prowadzone są przez wolontariuszy Misji w czwartki od godz. 17.00.

Osobom pragnącym aby w celach profilaktyki antyuzależnieniowej odwiedzać ich bliskich osadzonych w zakładach karnych położonych w promieniu do 100 km od Pabianic podajemy oficjalny nr telefonu, pod którym można zgłaszać takie zapotrzebowanie: 781-766-422.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz