czwartek, 22 sierpnia 2013

NAMIOT "NOWEJ NADZIEI" STANĄŁ W PABIANICACH

W piątek i sobotę 26-27 lipca wolontariusze z pabianickiego oddziału Misji "Nowa Nadzieja" rozstawili Namiot Nadziei. Kontynuowali w ten sposób wakacyjną akcję profilaktyczną mającą na celu rozwiązywanie problemów alkoholowych współfinansowaną przez Prezydenta Miasta Pabianic.

Odbywała się ona w dwóch miejscach - na placu Starego Rynku oraz w ośrodku rekreacyjnym na Lewitynie.  Mieszkańcom Pabianic Misja rozdawała darmową odzież i obuwie.
Dzieciom i młodzieży Misja organizowała wspólne zespołowe gry i zabawy.

Pod namiotem przeprowadzano też konkursy plastyczne oraz czytano wesołe wiersze autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

We wspólpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury im. Z.Herberta dzieci uczone były tańca i różnych układach choreografcznych.

Straż Pożarna zaprezentowała  działania ratownicze jakie zwykle przeprowadza w sytuacji wypadku drogowego, poinstruowała plażowiczów na Lewitynie o sposobie udzielania pierwszej pomocy i przywracania akcji serca.
W najbardziej upalne dni tego lata Straż Pożarna zarówno na Starym Rynku, jak i na Lewitynie - rozmieściła na potrzeby dzieci tzw. kurtynę wodną, która stala się plażową atrakcją i dostarczyła wielkich emocji. Opowiedziano o zawodzie strażaka i warunkach, jakie należy spełniać by móc pracować w tym zawodzie. Nie może być mowy o używaniu narkotyków ani nadużywaniu alkoholu.

Bitwa na balony wodne i eliminacje do I Mistrzostw Pabianic w grze w kapsle - to kolejne pasjonujące punkty programu, jakie zaoferowała "Nowa Nadzieja", wieczorami pod dużym namiotem wyświetlano film o tematyce antynarkotykowej "Ziele pokoju" oraz prorodzinne "October Baby" i "Próba ogniowa".
  
 Uczyć pracy zespołowej, pokazać, jak ciekawie i z pożytkiem dla zdrowia można spędzić czas w wakacje nie wyjeżdżając z miasta, zainspirować młodzież wizją ciekawej pracy w różnych służbach na rzecz kraju - to cele jakie postawił przed sobą pabianicki oddział naszej Misji - mówi Dariusz Pomorski.
Za miesiac, 16 i 17 sierpnia, udział w akcji namiotowej wezmą również przedstawiciele Wojska Polskiego - dodaje. - Misja "Nowa Nadzieja" poza akcjami namiotowymi prowadzi też stałe warsztaty teatralne i spotkania grup wsparcia dla osób uzależnionych i ich rodzin.

Prowadzimy je w czwartki i piątki w siedzibie Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Konopnej 26, w podwórzu obok sklepu "Hydrowąż". Zaplanowaliśmy wspólną kolację z Prezydentem Miasta dla 10 osób, które w ramach organizo- wanych przez nas zadań publicznych poczynią w tym roku największe kroki na drodze do odzyskania trzeźwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz