wtorek, 16 października 2012

Wieści z Giżycka

Uczestnicy spotkania w Giżycku, a właściwie ich część...
Właśnie wróciłem z dobrej, inspirującej konferencji służby Coffee House w Giżycku. Giżycko z perspektywy Łodzi to niemal koniec świata. (Jaki piękny jest ten "koniec świata", jaki uroczy!) Powrót do Łodzi był zdecydowanie krótszy niż podróż w tamtą stronę - kilka dobrych godzin trzeba było spędzić w samochodzie. Ale było warto!

Na miejscu spotkaliśmy się z przedstawicielami 21 C.H. w Polsce. Dużo świadectw, inspiracji, praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia tej szczególnej służby. Całość prowadził pastor Zbyszek Urbaniak (służba Coffee House działa w ramach "Teen Challenge") a ja miałem przywilej wygłosić kilka wykładów, modlić się i wielbić Pana wspólnie z oddaną Bogu armią pracowników wśród osób uzależnionych.

Choć kierowaliśmy spojrzenie w przyszłość, wspominaliśmy też często naszego brata i przyjaciela, którego nie tak dawno Bóg odwołał do wieczności - Ryszarda Paciochę. Pozostawił po sobie pięknie zorganizowaną i rozwiniętą służbę. Podczas konferencji zapadły też decyzje dotyczące powołania nowych koordynatorów Coffee House. Wśród nich znaleźli się bracia z Koszalina,  Wrocławia i bliskiego nam terytorialnie Kutna. Brat Janek z Kutna ustanowiony został ogólnopolskim koordynatorem tej służby - módlmy się zatem o niego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz